haber oku

YİH yeni binaya taşınıyor

İbrahim ~ 26 Haziran 2013 ~ Ana Sayfa, SAĞLIK, Yaşam

Kırıkkale’de yapımı tamamlanan 700 yataklı Yüksek İhtisas Hastanesi ek binasına taşınma işlemleri devam ediyor. Taşınma işlemleri tamamlandıktan sonra Hacı Hidayet Doğruer Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin tamamı ve Devlet Hastanesi’nin bir kısmı Bakanlığa devir edilecek.

EYLÜL AYINDA AÇILMASI BEKLENİYOR

İç Anadolu Bölgesi’nin hasta yükünü kaldıracağı söylenen Yüksek İhtisas Hastanesi (YİH) ek binası Eylül ayında açılacak. Kırıkkale ile birlikte çevre illerden gelen hastalara da cevap verecek olan hastane Türkiye’deki sayılı hastanelerden birisi olacak. Modern ve teknoloji ile donatılı binada her ayrıntı en ince noktasına kadar düşünülmüş.

EN BÜYÜK SORUN KANALİZASYON

Konu ile ilgili gazetemize bilgi veren Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dilek Öztaş, hastanenin tamamlandığını fakat kanalizasyondan dolayı hastanenin geç açılacağını dile getirdi. Kanalizasyon sıkıntısını Yahşihan Belediyesi’nin en kısa sürede çözeceğini belirten Genel Sekreter Öztaş, yüzde 90’lık kısmının tamamlandığını, yüzde 10’luk bir kısmın kaldığını söyledi.

SEMT POLİKLİNİĞİ

Anjiyo servisini ek binaya taşıdıklarını, en kısa zamanda da Acil Servisi taşıyacaklarını söyleyen Öztaş, toplu taşınmanın olmayacağını, bölüm bölüm taşınacaklarını vurguladı.  Şehir merkezinde bulunan Devlet Hastanesi’ndeki 5 katlı polikliniğin Semt Polikliniği adı altında hizmet vermeye devam edeceğini ifade eden Öztaş, “Polikliniklerimiz saat 08.00’da hizmet vermeye başlayacak saat 17.00’da sona erecek”

KESKİN HASTANESİ HİZMET VERİYOR

Yataklı servisin bulunmayacağını, 5 katlı polikliniğin giriş katına Acil Servis’i taşıyacaklarını dile getiren Öztaş, Devlet Hastanesi’nde bulunan yataklı servisin Bakanlığa devir edileceğini söyledi. Öztaş, “Keskin’deki hastanemiz devam ediyor. Talep olmadığı için yatan hasta hizmeti vermiyoruz. Talep olduğunda hizmet vereceğiz. Keskin halkımız yataklı hasta için şehir merkezindeki hastanelerimizi tercih ediyor” dedi.


Etiketler: , , , , , , , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: